Güncel Altın Fiyatları

Gram
Çeyrek
Yarım
Tam
14 Ayar
18 Ayar
22 Ayar
Gremse
Hamit
Reşat
Ata
ONS

Gremse Altın nedir?

Şubat 15, 2012 admin tarafından Gremse Altın with 0 Comments

Bu yazımız da Gremse Altın ile ilgili detayları paylaşacağız.

İnsanlar arasında 2,5luk altın olarak da bilinen Gremse Altın, çeyrek altın benzeri bir altın türüdür. Kıyaslama yapmak gerekirse, 1 tane gremse altın, 10 adet çeyrek altın’a eşittir. Bunu gremse altın fiyatları‘na bakarak da anlayabilirsiniz.

Şuan itibari ile ;
Gremse Altın fiyatı: 1570.7500
Çeyrek Altın fiyatı: 158.0750

Neredeyse eşit gibi fiyatlar.

Gremse Altın olarak anılan bu altın türü, TCMB darphanesinde kulplu ve kulpsuz olarak 2 farklı şekilde basılmaktadır. Kişiler yatırım yapmak için bu altın’ın daha çok kulpsuz olan türünü seçerler. Eğer ki, takı olarak takmak isterlerse kulplu olan türünüde alabilirler. Kulplu ya da kulpsuz olması altın’ın değerini ya da fiyatını düşürmez.

İnce cumhuriyet altını olarak da bilinen gremse, eski cumhuriyet döneminde basılmaya baslanmıştır. Günümüzde hala basılıp, kuyumcularda satılmaya devam etmektedir.

Şuan alabileceğinizx ve düğünlerde takı olarak takabileceğiniz en pahalı altın türü Gremse Altın‘dır.

Az yere çok değer sığdıran Gremse Altın, orta çapta yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Bu yazımız da Gremse Altın nedir? sorusuna az da olsa yanıt verdiğimizi düşünüyoruz. Bundan sonraki yazımız da, gramı, boyutları ve diğer özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Gremse Altın resmi;

Gremse Altın

Gremse Altın

ilgili etiketler

Benzeri konulara da göz atabilirsiniz

Bu konu ile ilgili yorum yapmak istermisiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Altın Grafikleri
Altın Yorumları
Kullanım şartları ve sorumluluk
Sitemizde yayınlanan güncel altın fiyatları, döviz kuru ile altın , ekonomi, finans sektörleri ile ilgili yazılar dahil olmak üzere bütün yazılar sadece bilgi amaçlı olup, doğru olduğu guncelaltin.com dahil olmak üzere kimse tarafından garanti edilemez. Aksi taktirde sitemiz (www.guncelaltin.com) hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemekle beraber tüm sorumluluk kullanan kişilere aittir. Anlayışınızdan dolayı teşekkür ederiz.
Altın Grafikleri
  • Son 20 Yılın Altın Grafiği
  • Son 40 Yılın Altın Grafiği
  • Son 30 Yılın Altın Grafiği
Türkiye’de Altın Fiyatları