Güncel Altın Fiyatları

Gram
Çeyrek
Yarım
Tam
14 Ayar
18 Ayar
22 Ayar
Gremse
Hamit
Reşat
Ata
ONS

2013 – 2014 Altın Fiyatları Ne Olur?

Şubat 14, 2012 admin tarafından Altın Tahminleri with 2 Comments

2013 senesin altın ne olur? Yükseklir mi, düşer mi? Ne kadar yükselir, ne duruma gelir.

Sene 2012 olmasına rağmen, bazı yatırımcılar tarafından bunların hesapları aylar önceden, hatta seneler önceden yapılabiliyor. Normaldir de, nedeni ise en çok kazandıran yatırım aracı hala altın gibi görünüyor.

Önünümüzde ki 2013 senesinde altın fiyatları’nın çok yükseleceğine dair söylentiler var. Bu söylentiler, altın tahmini yapanlar tarafından söyleniyor. Bunun yanında ünlü ekonomist’lerin görüşüde altın’ın 2013 senesinde hızla yükseleceği kanaatindedir.

Bu konuda dünyanın en büyük kuruluşlarından CitiGroup’un bir yorumu bulunuyor.
Citigroup, önümüzdeki 2 sene içerisinde altın fiyatları‘ın gözle görülür bir şekilde yükseleceğini ve şuan 1716 olan altın ons fiyatı‘nın 3400 dolara kadar ulaşacağını söylüyor.

Yine bu konu ile ilgili Citigroup tarafından hazırlanan bir raporda, yakın vadede altın için temkinli olduklarını ve 1550 dolar seviyelerinin test edilebileceğini fakat boğa piyasasının güçlü olduğuna inandıkları belirtildi.

Citigroup bu konuda çok emin gibi görünüyor ki zaten açıkmalamarıda sürekli bu doğrultuda ilerliyor.

Açıklamanın detaylarında, daha uzun vadede, daha yüksek seviyeler beklediğini belirtiyor ve 1979 senesindeki sıçramadan bahsediyor.

“1980 senesinde Rusya ve Afganistan’ın işgali ile altın fiyatları ikiye katlanmıştı. 1970-1980 senesinde olduğu gibi, altın fiyatları nda büyük bir hareket olacağı görüşüne şimdilik katılmıyoruz.

Böyle bir hareket, şuan ki fiyatlar göre 6000 dolar üzerinde bir hareket olacağı anlamına gelir. Önümüzdeki 2 sene içerisinde bu kadar artış olacağına inanmıyoruz. Bu yüzden dolayı daha temkinli bir duruş benimsiyoruz.”

Bu yazı ile 2013 ve 2014 altın fiyatları ne olur? sorusuna cevap verdiğimizi umuyoruz.
Bu konu ile ilgili yazılarımız devam edecektir, bizi takip edebilirsiniz.

ilgili etiketler , , , , , ,

Benzeri konulara da göz atabilirsiniz

2 Comments

  1. HasanNis 16, 2012 at 19:17Reply

    Altın daha yükselmez. Ben diyorum ki 2013 senesine kadar altın ons değeri 1800′ü geçmez. Var mı başka bilgisi olan?

  2. HuseyinMay 24, 2012 at 13:17Reply

    altınla ilgili tutan bir yorum görmedim daha. olursa da bu kadar net paylaşılacağını sanmıyorum. piyasa tümüyle manipülasyon üzerine

Bu konu ile ilgili yorum yapmak istermisiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Altın Grafikleri
Altın Yorumları
Kullanım şartları ve sorumluluk
Sitemizde yayınlanan güncel altın fiyatları, döviz kuru ile altın , ekonomi, finans sektörleri ile ilgili yazılar dahil olmak üzere bütün yazılar sadece bilgi amaçlı olup, doğru olduğu guncelaltin.com dahil olmak üzere kimse tarafından garanti edilemez. Aksi taktirde sitemiz (www.guncelaltin.com) hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemekle beraber tüm sorumluluk kullanan kişilere aittir. Anlayışınızdan dolayı teşekkür ederiz.
Altın Grafikleri
  • Son 20 Yılın Altın Grafiği
  • Son 40 Yılın Altın Grafiği
  • Son 30 Yılın Altın Grafiği
Türkiye’de Altın Fiyatları